Jak chronić telefon przed mrozem?

Zima zbliża się wielkimi krokami, kto spędził na zewnątrz więcej niż kilka minut już wie, że raczej na ocieplenie nie ma już szans, a jedyną opcja przetrwania jest opatulenie się w milion warstw szalików, a w domu zaszycie się przed kominkiem (bądź kaloryferem) pod kocem z kubkiem herbaty w ręki. Jak zadbać o samych siebie podczas mrozów wiemy doskonale, a jak zadbać o swój telefon?

Jak chronić telefon przed mrozem?

Mróz nie jest optymalną temperaturą do prawidłowego funkcjonowania urządzeń elektronicznych. Ale czy minusowe temperatury są w stanie uszkodzić nasze telefony? Okazuje się, że tak. Podczas korzystania z wyświetlaczy dotykowych podczas mrozu okazać się może, że nie będą one odpowiadały, a na ekranie mogą pojawiać się smugi. Co prawda nie powinno to wystąpić podczas temperatury wyższej niż -10 stopni Celsjusza, to warto mieć wiedzę na ten temat, aby nie dostać palpitacji serca, że coś z naszym telefonem jest nie tak. Jeśli temperatura spadnie do -20 stopni nasze urządzenia mogą same z siebie się wyłączać. Przy ekstremalnej temperaturze -30 stopni (lepiej nie wychodzić z dom) bateria w telefonie może poważnie się uszkodzić. Przy temperaturach niższych może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń i konieczności wyrzucenia naszych urządzeń.

Jak zatem chronić swój telefon podczas mrozów? Najlepiej nie wyciągać go z kieszeni na świeżym powietrzu, jednak jeśli jesteśmy zmuszeni użyć go warto zainwestować w etui, dzięki któremu telefon zyska kilka stopni więcej. Telefon można włożyć do rękawiczek, które mamy na rękach, co na pewno pozytywnie wpłynie na jego temperaturę. Podczas telefonicznych rozmów prowadzonych na mrozie warto używać zestawu słuchawkowego, dzięki któremu telefon będzie mógł być schowany w kieszeni, czy też torebce i nie będzie nastawiony bezpośrednio na niską temperaturę. Warto pamiętać o tym, aby wyłączyć telefon na chwilę po wejściu do ciepłego pomieszczenia, aby woda, która zgromadziła się wewnątrz nie korodowała.

W Polsce zapewne tak duże mrozy nie przyjdą, przynajmniej nie w najbliższym czasie, jednak warto znać te sposoby, a w razie potrzeby z nich skorzystać, w końcu przezorny zawsze ubezpieczony. W końcu współczesne wynalazki technologiczne stają się coraz bardziej delikatne, a nowoczesne technologie coraz mniej odporne na warunki atmosferyczne.

Zobacz też inny poradnik jak chronić telefon przed mrozem?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *