sieci

Najtańsze sieci komórkowe – którą wybrać?

Jak można mieć jakość w dobrej cenie, to po co przepłacać? Chyba nikt z nas nie lubi wydawać dużych pieniędzy wiedząc, że to na co je wydaje może go kosztować znacznie mniej. Właśnie dlatego zwykle zanim coś kupimy sprawdzamy ile to kosztuje w różnych sklepach. Tą samą zasadą rozumowania i postępowania warto się kierować wybierając dla siebie abonament telefoniczny. Obecnie na rynku jest bardzo wielu operatorów, w tym większość MVNO, czyli operatorów wirtualnych, więc naprawdę możemy przebierać w ofertach! Zobaczmy więc jak wybrać najtańsze sieci komórkowe.

Najtańsze sieci komórkowe

Sieci komórkowe w Polsce dzielimy możemy podzielić na MVO i MVNO. Do tej pierwszej grupy zaliczamy Plus, Orange, Play i T-Mobile. Ci operatorzy mają swoją infrastrukturę nadajników i w związku z tym oferują dobry zasięg. W ostatnim czasie trwa wyścig na rozbudowę sieci stacji, więc zasięg tych operatorów jest wciąż coraz lepszy. Niestety ceny oferowane przez tę właśnie wielką czwórkę, są wyższe niż u operatorów wirtualnych właśnie ze względu na inwestycje w rozbudowę sieci, a także ogromne nakłady na promocję, obsługę klienta i szereg usług po sprzedażowych.

W przeciwieństwie do MVO, operatorzy wirtualni nie ponoszą takich kosztów. Udostępniają usługi telekomunikacyjne działając na nie swojej infrastrukturze. Podpisują umowy z operatorami MVO i to dzięki temu mogą korzystać z ich sieci nadajników. Tym samym pomagają większym operatorom utrzymać ich infrastrukturę i zminimalizować koszty. Poza tym MVNO nie wydają takich pieniędzy na promocję i marketing. Obsługa klienta też ogranicza się zwykle do kontaktów telefonicznych, ewentualnie kilku punktów stacjonarnych.

Najprężniej działającym i najlepiej znanym operatorem MVNO jest Premium Mobile. To sieć, do której stale przenoszą się nowi klienci. Premium Mobile cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na niskie ceny, wysoką jakość usług i bezterminowe umowy. Większość z nas ceni sobie niezależność i właśnie to daje im Premium Mobile.

Oprócz tego operatora, na rynku działają też:  FM Group Mobile, Heyah, Lajt Mobile, Lycamobile, Otvarta, Mobile Vikings, Multimedia, Netia, Plush, Virgin Mobile, Red Bull Mobile, nju mobile.

Nie każdy z tych operatorów ma pełną ofertę. Niektórzy oferują na przykład tylko usługi postpaid (na kartę). Nie wszyscy też idą w stronę walki cenowej z konkurencją. My jednak zachęcamy do tego, żeby wybierając abonament, skorzystać z porównywarki abonamentów, która pomoże nam wyszukać najodpowiedniejszą ofertę dla siebie. Dzięki porównaniu abonamentów różnych operatorów, takich jak na https://mobilny-ranking.pl/ szybko orientujemy się jaka cena jest korzystna, a jaka już nie. Warto też poczytać opinie o operatorach, żeby poznać prawdziwą jakość oferowanych przez nich usług.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *