telefon na abonament

Telefon na abonament czy bez? Co się bardziej opłaca?

Być może zastanawiasz się właśnie nad tym, czy wziąć telefon na abonament, czy jednak bez? Czy jest jedna właściwa odpowiedź na to pytanie? Nie. Gdyby sformułowac je nieco inaczej, np.: co się bardziej opłaca? to już takiej jednoznacznej odpowiedzi można by udzielić. Zawsze bardziej opłaca się wziąć telefon bez abonamentu. Ale nie oznacza to, że zawsze lepiej jest się na to zdecydować. Wszystko oczywiście zależy od tego, czy stać nas na to, żeby jednorazowo wyłożyć więcej gotówki. Jeśli potrzebujemy telefonu natychmiast, a nie stać nie mamy żadnych środków, to oczywiście lepszym rozwiązaniem może być wzięcie smartfonu z abonamentem. Aczkolwiek, nadal może bardziej się opłacić zakup telefonu oddzielnie na raty… Dlaczego?

Telefon na abonament czy bez?

Jeśli zdecydujemy się wziąć telefon na abonament jest niemal pewne, że będziemy musieli związać się z operatorem na przynajmniej 24 miesiące, czyli całe, długie 2 lata. A przecież wiele może się w tym czasie wydarzyć. Tymczasem my nie będziemy mieli możliwości zmiany abonamentu na korzystniejszy w innej sieci, bo umowa…

Coraz więcej osób osobiście przekonuje się, że telefon zakupiony oddzielnie wychodzi taniej po pierwsze po prostu dlatego, że nie trzeba za niego płacić dodatkowej marży operatorowi. Po drugie, możemy płacić mniej za abonament, bo możemy skorzystać z usług tańszego, wirtualnego operatora.

Właśnie z takiego założenia wychodzi na przykład Premium Mobile. Umożliwia podpisywanie umów bezterminowych, które do nie związują nas z nim na dłużej niż miesiąc. Można więc w każdej chwili po prostu zmienić sieć. Natomiast gdyby operator miał udostępnić nam telefon w ramach abonamentu, zapewne musiałby nas zobowiązać na dłużej, a za urządzenie zapłacilibyśmy, jak u wszystkich operatorów, czyli drożej niż kupując je na własną rękę.

Ceny, a CENY

Sieci komórkowe w Polsce oferują bardzo zróżnicowane cenowo usługi jeśli chodzi o abonament. Dlatego znacznie lepiej jest przejrzeć ich oferty, porównać i wybrać tę, która daje najwięcej za najmniej. Czy nie lepiej płacić powiedzmy 24,70 zł miesięcznie za wszystko bez limitu i 20 GB internetu, niż na przykład 50 zł za nielimitowany z abonament z 10 GB internetu? Wydaje się, że rozsądek może podpowiedzieć tylko jedno… A są i tańsze abonamenty. W Premium Mobile najtańsza taryfa kosztuje 16,70 zł miesięcznie i też masz no limit + 3 GB internetu… Oferta rodzinna też jest bardzo atrakcyjna.

A gdybyś wziął abonament z telefonem u jednego z operatorów „Wielkiej Czwórki”, musiałbyś płacić miesięcznie przynajmniej 60 zł i to za, powiedzmy sobie szczerze, telefon z niskiej półki. I za ten sam telefon, kupując go oddzielnie zapłaciłbyś mniej niż zapłacisz operatorowi… Nie dość więc, że przepłacisz za urządzenie, to jeszcze za abonament.

Dlatego jeśli rzeczywiście planujesz zakup telefonu to przemyśl, wszystko o czym pisaliśmy i sam sprawdź, czy mamy rację. Jesteśmy przekonani, że jeśli wgryziesz się w temat dojdziesz, do tych samych wniosków co my i zrozumiesz, że faktycznie nie ma sensu kupowanie smartfonu u operatora…

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *